Keksai · Receptai

Sekmadienio keksai

Sekmadieniais aš mėgstu kepti. Tikrai. Labai. Nežinau kodėl būtent sekmadienį. Gal todėl, kad jis tingus ir lėtas, kai gali neskaičiuodama laiko suktis virtuvėje tarp daugybės kvapų, kai aplinkui sninga miltais ar rudais cukraus kristalais. Kai sesė turi išvažiuoti, o taip noris, kad ji pasiliktų dar bent dienai. Todėl stengiuosi sulaikyti ją. Kepdama. Gal ir nepavyksta, bet ką nors minkšto kvapnaus ir skanaus visada jai įdedu kelionėn, kad kitą savaitgalį atvažiuotų vėl.

Šiandien nekepiau nieko. Nes liūdna, o kai liūdna maistas gaunasi ne toks koks turi būt. Bet kepiau praeitą sekmadienį, todėl pasidalinsiu kakaviniais keksiukais su vyšniomis. Nors jie jau ir prieš savaitę išgaravo iš lėkštės virtuvėj. Ir žinot?Sesė grįžo! Tik dabar žinau, kad negrįš kitą, nes nekepiau.. Tad gnybkit po gabalėlį išgaravusių keksiukų.

Kakaviniai vyšnių keksai:


  • 100 g margarino (galima sviesto)
  • 100 g cukraus
  • 2 kiaušiniai
  • 350g miltų
  • 2 a.š. kepimo miltelių
  • 150ml pieno
  • vyšnių uogienės (aš naudojau išgriebtas vyšnias iš sirupo, kuris turėjo būt uogiene, bet mamai nelabai ta vasarą pavyko išvirt ją tirštą, gavosi tik skani), ant vyšnių užbarsčiau rudo cukraus
  • šaukstelis grynos kakavos
  • šaukštas tarkuotos apelsino žievelės

Dideliame dubenyje išsukti kambario temperatūros svietą ar margariną su cukrumi. Įmušti kambario temperatūros kiaušinius po vieną ir supilti pieną, suplakti. Įberti miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, įmaišyti kakavą, suberti tarkuotą apelsino žievelę. Išmaišyti iki vientisos masės. Užpildyti popierines keksų formeles 2/3 tešlos ant viršaus dėti vyšnių. Kepti 180 laipsnių temperatūroje 15-20 min. Patikrinti ar iškepęs galite įbesdami medinį dantų krapštuką į vidurį. Šiaip keksiukai skaitosi iškepę, kai viršus gražiai iškyla ir truputi įtrūkinėja. Išėmus iš orkaitės palaikyti dar kokias 8 min formoje kol pravės, tada išimti ir skanauti. Su pienu, arbata, kava ar kakava..Niam:) Subtilumo skoniui suteikia apelsino žievelė, man patiko, namiškiams taip pat.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s