Pasvajojimai

Saugom žemę.Riedam?…

Ar Jums neatsibodo taip kaip ir man? Laikraščiai,dienraščiai ir visokio plauko žurnaliūkščiai pilni straipsnių, jų antraštės mirga raudonai, žaliai ir visomis kitomis vaivorykštės spalvomis: “gelbėkim planetą“, “ozono sluoksnis sparčiai retėja“, “gresia potvyniai, sausros, globalinis atšilimas…“, “co2 kiekis viršija visas leistinas normas“… Baisu. Rodos greit išnyksim kaip tie dinozaurai į žemę prieš milijonus metų įsirėžus asteroidui. Arba…paprastesnis variantas – nugeibsim kaip nelaistyti pomidorai šiltnamyje, kepinant skaisčiai liepos mėnesio saulei. Argi tai ne tragiška lemtis? Taip, sutinku – ne pats mieliausias būdas baigt savo dienas šioje ašarų pakalnėje (na, teisybę pasakius, visai čia ne ašarų pakalnė, bet pasiskolinau šią išraiškingą citatą iš močiutės monologų:-).

Žiniasklaidos ir socialinės reklamos gąsdinimai tuo neapsiriboja. Mes dar ir mokomi, agituojami : “rūšiuokime šiukšles“ -pliusas šiai puikiai idėjai (pati stengiuos tai jau gerus metus daryt), “tausokime senkančius žemės išteklius – miškus, jūras, upes“, “valgykime ekologišką, žalią maistą“ – taip ir įsivaizduoju kopūstlapį sau tarp dantų. Vis daugiau žmonių taip ir daro, bet ar pakankamai?…Nežinia.

Juk patys visą šitą velnių katilą ir užkūrėme. Per ilgus vartojimo, gamyklų statymo, automobilių konstravimo, maisto skonio stipriklių, dažiklių ir kitokių “-iklių“ formulių rašymo ir įgyvendinimo ne tik laboratorijose bet ir maisto pramonėje metus. Ir smagiai sau gerą šimtmetį ar daugiau pampome, pūtėmės ir “užrūkėm“ savo planetą. Dūmų su šluota jau nebeišvaikysi…Deja… Bet pagelbėti jai dar galim. Tikrai. Tik, prašau, imkimės kiekvienas to nuoširdžiai. Juk mokam mylėt. Nors truputį.

Viskas prasideda nuo tavęs. Vienoje puikioje A.Mamontovo dainoje skamba žodžiai: jei nori keist pasaulį, pirmiau keisk save“. Taip! Ir aš keičiuos, nes noriu keistis. Ir noriu, kad Jūs truputėlį pasikeistumėt taip pat. Nėra taip sudėtinga, patikėkit.

Mano istorija: įsigijau prieš porą savaičių dviratį (nuotraukoje mes abu). Dabar tik sumasčiau, kad jis dar vardo neturi…Ilgai svajojau, rinkaus, laukiau ir sulaukiau savo išsvajotojo. Įsimylėjau jį iš pirmo žvilgsnio. Geresnės transporto priemonės nėra, galiu duot ranką nukirst. Ir tegul talžo mane visi tie “vairo sukiotojai“ ir “benzino degintojai“. Nebijau. Kiekvieną rytą skrieju juo į darbą – per miestą, ežero lieptą, rūmų parką… Nuostabu. Ryte viskas atrodo kitaip-spalvos, žmonės, gatvės, net ir vėjelis būna kitoks – gaivus, žadinantis. O jei dar pakeliui sutinki tokių pat besišypsančių kaip aš…Tik gaila retai jie šypsos…

Iš darbo grįžt su juo irgi ne ką prasčiau-puiki atgaiva po dieninės proto treniruotės. Lekiu su juo ir į parduotuvę ir kur nors ant suoliuko knygos paskaityt. Na, kitas paklaustų – “ir kame čia gėris?“. Viskame kame. Nesudeginu nei lašo benzino – tik kelis šimtus kalorijų (merginoms tai į naudą), į atmosferą nepatenka nei gramas CO2 ir kitų išmetamųjų dujų, pasikraunu puikios energijos, išvystu gyvąjį pasaulį, galiu pasisveikint su mielais žmonėmis, nusišypsot. Ar toliau vardint? Gal jau įtikinau? Nors vieną? O vieno žmogaus patraukimas savo pusėn – irgi didžiulis laimėjimas. Nes jis patrauks ton pusėn kitą, o šis dar ir aną. Grandinė prasitęs. Ir mūsų brangiai Žemei nuo to tik geriau.

Žmonės, pabandykim. Pamatysit, tai tikrai veikia.

Gal pariedėkim?:-)

Jūsų,

T.

Reklama

8 mintys apie “Saugom žemę.Riedam?…

 1. Aš irgi Čekuolį skaičiau. Aišku, iš visko dabar daroma reklama ir politika. Tai gan šlykštu. O mes nedarykim to, riedėkim tiesiog dėl savęs ir dėl to, kad geriau jaustumėmės šioj planetoj, ir kad po keliasdešimties metų čia dar gyventų mūsų vaikai ir anūkai:)

 2. Esu skaitęs, kad šiais dideliais skaičiais manipuliuoja politikai siekdami populiarumo. Taip pat skaičiau, kad nei vienas rimtas mokslininkas šių skaičių nepatvirtina ir netgi neigia, ir teigia kad atšilimai/atšalimai vyksta natūraliai ir periodiškai, kas 500 ar kiek ten metų. Tai skaičiau Čekuolio knygoje, kuriuo aš taip kvailai aklai tikiu 🙂
  Manau tie 2 mano minėti procentai įsiskaito į žemės paskirties keitimą.

  Ech… ir kuo dabar tikėt?
  Bet kokiu atveju palaikau ekologiją, reikia atsigręžti atgal į gamtą, gal tai padėtų pamiršti perdėtą mūsų dienų materializmą.

 3. Bet: Šiais laikais per metus į atmosferą vidutiniškai išmetama daugiau kaip 25 milijonai tonų CO2. Jo kiekiai taip pat didėja dėl miškų kirtimo, pelkių sausinimo ir kitų su žemės naudojimo pokyčiais susijusių veiksnių. Ar tai nepakankamai didelis kiekis? tai lemia apie 60proc. šiltnamio efekto, o išsivysčiusiose pramonės šalyse net 80proc.

  Ar ne pakankamai dideli skaičiai?

  O del vaisių tai kažin kokio velnio jie ten būtų pritvinkę, tokiom sąlygom augdami. 🙂 Kaip tie ispaniški agurkai:) gal geriau valgom močiutės braškes?m? tuoj prisirps:)

 4. Jei atšils klimatas, tai Lietuvoj pradės augti mandarinai… persimonai, bananai.. mmmmmmmm 🙂 O ir už šildymą nereikėtų mokėti..
  Juokauju. Labai gera iniciatyva, palaikau, paskatinai mane greičiau nusipirkti dviratį 🙂

  P.S. žmogaus ir jo ūkinės veiklos išmetamas CO2 kiekis sudaro tik 2 % viso išmetamo CO2

 5. O aš dviračio dar neturiu, bet kiekvieną rytą į darbą einu pėstute. Geras pusvalandis ėjimo ir jautiesi nuostabiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s