Pasvajojimai · Pyragai · Receptai

Obuolinis su apelsinų dūmeliu ir pirmadienio ūkana virš ežero

Pirmadienis. Sunkiai praplėšiau akių vokus ir po poros minučių rąžimosi išsiridenau iš šilto patalo. Nupurtė ankstyvo ryto vėsa drėgname kambaryje. Lauke tvyrojo tirštas rūkas. Toliau sekė kasdieniai ryto ritualai -prausimasis, puošimasis, jogurtas su kava, dantų valymas – nieko ypatingo.

Virš ežero šiandien tvyrojo pasakiška migla, tokia kaip sakmėse su laumėmis, raganomis, žalčiais. Balta marška įsupo į save, aplinkui ramus vanduo, tik vienas paukštis naras beplaukdamas paskui save paliko trikampę srovę. Melduose ir aplink augančiuose medžiuose tylu, nei vienas gamtos gyvis nerodė jokio ženklo. Net ir žvejai ramiai sau snausdami tylėjo prisišlieję prie liepto medinių atramų. Kažkokia magiška stipri dvasia buvo juos sustingdžiusi. Tolėliau galėjai matyti rūke pasislėpusias vos įžiūrimas medines valtis. Sparčiai artėjo liepto pabaiga, o aš taip nenorėjau išvažiuot iš šios paslaptingos, nenorinčios manęs paleist miglos. Niekada netikėjau, kad gali būt taip nenuobodžiai gražu. Ir visa tai čia, ten kur aš.

Ištrūkusi iš vėlyvos vasaros ryto rūko, žinau, kad noriu pamatyt visus pasaulio rūkus. Žinau, kad pamatysiu…:)

O dabar. Apie vakarykštį mano kepinį. Su obuoliais. Tiesiog nuo pat sekmadienio ryto netvėriau savam kailyje kaip norėjau iškept dar vieną obuolių pyragą savo rudeninių pyragų kolekcijai. Manau iki Kalėdų bus išmėginti visi knygos receptai su obuoliais. Reikės pradėti dėlioti pliusiukus:).

Pervadinau pyragą vėlgi savaip (receptų knygoje jis pavadintas “Lengvas obuolių pyragas“). O aš kiekvienąkart paragavusi savo kepto sužinau tikrąjį vardą. Tik jis vienintelis prilimpa. Vakarykščiam idealiausiai tinka vardas:

Obuolinis su apelsinų dūmeliu

Nes kvepia saldžiais ir sultingais apelsinais.

Mums reikės:

  • 5 rūgštokų obuolių
  • 4 kiaušinių (geriausia kaimiški – tada pyragas išeis saulėtai geltonas)
  • stiklinės riebios 30 proc. grietinės ir stiklinės kefyro ( arba, pagal knygą, 2 stiklinių grietinės, bet aš sugalvojau maišyt su kefyru ir mano variantas pasitvirtino)
  • 2 stiklinių miltų (naudojau Karališkus)
  • stiklinės cukraus
  • vanilinio cukraus (nepagailėkit gero žiūpsnio)
  • šaukštelio kepimo miltelių
  • apelsino tarkuotos žievelės
  • žiupsnelio druskos
Prie darbo šeimininkės!
Kiaušinius išplakame mikseriu su cukrumi iki šviesiai geltonų purių putų. Grietinę sumaišome su kefyru ir pusę kiekio supilame į kiaušinių-cukraus plakinį, įmaišome.
Į kitą grietinės-kefyro pusę įmaišome kepimo miltelius, kurie šiek tiek užputoja. Tada šią masę pilame į kiaušinių plakinį, įmaišome. Tada beriame tarkuotą apelsino žievelę, vanilinį cukrų, druską, miltus ir užmaišome tešlą, kuri turi gautis grietinės tirštumo.
Tešlą supilame į kepimo popieriumi išklotą skardą, ant viršaus dėliojame obuolių skilteles ir dedame kepti į 180 laipsnių C orkaitę. Kepame kažkur 45 min. Likus 15 min iki kepimo pabaigos įjungiame ventiliatorių, kad pyragas gražiai apskrustų.
Palaukiame kol pravės ir ragaujame.
Knygos autorės siūlo pasigaminti maskarponės padažą ( su maskarpone, grietine, cukraus pudra ir apelsinų sultimis). Bet ne ką prastesnis jis buvo ir sausas su puodeliu pieno (sesei) ar šviežiai nuraškytų citrinmėčių arbata (man).
Skanaus.
Jūsų,
T.
Reklama

2 mintys apie “Obuolinis su apelsinų dūmeliu ir pirmadienio ūkana virš ežero

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s