Keksai · Pasvajojimai · Receptai

Blogo ūpo terapija: keksiukai “Puruoliai“ su obuoliais, spanguolėmis arba razinomis

Sakoma, kad jei jau neturi nuotaikos, esi piktas, irzlus, pavargęs, nelaimingas, apvarvinęs megztinį ar marškinius ašaromis, net nedrįsk lįsti prie puodų, keptuvių, peilių, šakučių, o tuo labiau karštos orkaitės. Nes gali ir pats nukentėti (traumos virtuvėje – nudegimai, įpjovimai, keptuve prispausta snaudžiančio katino uodega ir panašiai, ir panašiai), ir kitiems nuotaiką savo gaminimu pagadinti. Visi tuo tiki, dauguma tai teigia, bet vistiek gamina. Tik kartais nepavyksta – kvepia degėsiais, per sūru, prėska, o blogiausiu atveju net šuo neėda. Bet ar visada? Nėra šimtaprocentinės garantijos. Tikrai. Pati tuo vis dažniau įsitikinu. Klausit “kaip taip gali būt“? Gali! nes, pavyzdžiui kepimas gali pakelt nuotaiką, įpūst energijos uodegon. O ir rezultatas tada gaunasi skanus. Va todėl.

Kad ir vakar, grįžau iš darbo be ūpo, suirzusi, pavargusiom akim. Rodos, imk ir griūk kur prigult. Bet ne, užsibrėžiau, kad kepsiu keksus – ir netgi dvigubą porciją- kad užtektų visiems (kolegoms, draugams ir namiškiams) pavaišint. Iš pradžių viskas krito iš rankų, miltai byrėjo ant kelnių, sviestas taškėsi ant virtuvės plytelių. Rodos, imk ir nervinkis toliau, o galų gale tėkšk dubenį į virtuvės kampą. Bet kartu su kvapais ir sukamaisiais mentelės judesiais, o galiausiai tešlos skoniu (kurio negaliu nelyžtelt) ir bekylančiomis juokingomis kepurėlėmis orkaitėje mano ūpas sugrįžo į namus.

Kepiau purius ir lengvus (be kiaušinių) keksiukus “Puruolius“ su obuoliais ir spanguolėmis bei razinomis. O receptą skiriu pačioms šauniausioms lino dizainerėms – Editai, Karinai ir Loretai. Todėl, kad, Jūs, esat FAINOS:)

Keksams reikės (12 keksiukų):

  • 225 ml kambario temperatūros kefyro
  • 225 g miltų
  • 100 g rudojo cukraus (tinka ir baltas)
  • 75 g kambario temperatūros sviesto
  • 2 nemažų obuolių
  • geros saujos džiovintų spanguolių arba razinų (čia jau pagal skonį, o jei kepsit, kaip aš – dvigubą- galit pusę tešlos maišyt su spanguolėmis, pusę su razinomis)
  • šaukštelis kepimo miltelių
  • žiupsnelis druskos
Pasiraitojam rankoves ir keliaujam ieškot geros nuotaikos.
Sviestą išsukame su cukrumi iki purios masės. Tada supilame ir įmaišome kefyrą.
Kitame dubenyje miltus sumaišome su kepimo milteliais ir druska. Galiausiai suberiame į sviesto-kefyro masę.
Nuluptus obuolius, be sėklyčių supjaustome kubeliais ir įmaišome į tešlą. Tada suberiame spanguoles/razinas (jas preš tai pamirkę, nusausinę ir abibarstę trupučiu miltų). Išmaišome.
Tešlą dėliojame į formeles (popierines, įstatytas į specialias metalines keksiukų kepimo formas; arba senovines metalines banguotais krašteliais – be popierėlių). Užpildome 2/3 kiekvienos formelės tešla.
Dedame kepti į 200 laipsnių C orkaitę ir kepame 25 min – kol keksiukai gražiai iškyla ir paruduoja, o jų paviršius truputėli įtrūkinėja.
Gero ūpo! Ir, skanių keksų…
Jūsų,
T.
Reklama

2 mintys apie “Blogo ūpo terapija: keksiukai “Puruoliai“ su obuoliais, spanguolėmis arba razinomis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s