Pasvajojimai · Užkandžiai

Pietai iš vėjuotos galvos: “Buritos ir žalių salotų pieva“

Man šiandien laisva, bet aš tingiu tingėt. Niekada ilgiau pusvalandžio nepasėdžiu vienoj vietoj ir sofoj tikrai neišsitrynė skylė, kad ir kokia sena ta mano sofa bebūtų. Danguj – mėlynas pavasaris su pakibusiais paukščiais. Žemėj – skleidžias alyvos ir taip žavingai kvepia. Nubėgau 3 kilometrus ankstyvą rytą, paskui dvigubai tiek  nuėjau. Mieste kirba žmonių. Visi skirtingi ir kiekvienas įdomus. Sutikau Galiną Dauguvietytę – žavinga babytė. Gedo prospekte kažkam skambino savo senu mobiliu telefonu. Paskui kitoj gatvės pusėj sustojo  sena Mazda (lyg ir:), joje žilas kavalierius. Nuvažiavo dviese pietų.

Pašte pasiėmiau siuntinį. Mano mama – šauniausia pasauly! Kartoninė dėžė kvepėjo šviežia namine duona, žinojau, kad joje rasiu ir ką tik rausvai nusidažiusių, saldžių, kvepiančių ridikėlių.

Žingsniavau pro turgų (Kalvarijų). Gyvenu netoliese jau beveik metus, bet niekada ten nebuvau. Keistuolė. Šiandien galas tam keistumui. O ten pavasaris! Tikra salotų, krapų, svogūnų laiškų pieva. Milžinai pomidorai, kvepiantys agurkėliai. Pirkau tos pievos lopinį, pomidorų, kuriuos “Avietiniais“ vadina. Šiandien gausiu savo kvepiančių, tikrų vitaminų dozę.

Pietums šiandien “Buritos iš mano vėjuotos galvos“, tiesiog taip sugalvojau. Su šviežiomis daržo salotomis.

Buritoms reikės (1valgytojui):

 • poros tortilijos papločių
 • apie 150g maltos kiaulienos maišytos su jautiena (galit naudot kokią tik geidžiat mėsą)
 • kvapnaus pomidoro (naudojau turguj pirktą “avietinį“)
 • poros česnako skiltelių
 • kario prieskonių
 • džiovintų čiobrelių
 • kajeno pipirų
 • kvapniųjų pipirų
 • druskos
 • Kėdainių KF pomidorų padažo su bazilikais
 • fermentinio sūrio apie 50-70g.

Gaminam! Mėsą pakepiname aliejuje su česnakais ir prieskoniais. Kai gerai apkepa, sudedame pjaustytą pomidorą. Patroškiname ant vidutinės ugnies (7min). Galiausiai įkrečiame porą šaukštų pomidorų padažo ir dar patroškiname (5min) ant stiprios ugnies, kad skystis šiek tiek nugaruotų.
Orkaitę įkaitiname iki 220 laipsnių C. Ant tortilijų dedamę porą šaukštų mėsos troškinio, beriame smulkiai tarkuoto sūrio ir suvynioję dedame orkaitėn 5-10 min, kad apskrustų. Ant išimtų tortilijų užberiame likusio sūrio, kuris švelniai apsilydo ir mėgaujamės, kol burita šilta. Prieš tai aišku neužmirštame pasidaryt salotų, kurios labai tinka.
O salotas manau paruošt tikrai visi mokam, juk galima improvizuot. O aš šįkart norėjau tradicinių, kurias manau visi mėgsta. Labai jų per žiemą pasiilgau.
Jas ruošiau: suplėšiau šviežius, nuplautus salotų lapus, supjausčiau riekelėmis agurką, ridikėlius, įpjausčiau svogūno laiškų. Užbėriau žolelių ir česnakų  prieskonių mišinio (Santa Marija), druskos ir sumaišiau su šaukštu tikros grietinės . Kas velniškai paprasta, tas demoniškai skanu!  Gero oro ir ūpo!
Jūsų,
T.
Reklama

1 mintis apie “Pietai iš vėjuotos galvos: “Buritos ir žalių salotų pieva“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s