Pasvajojimai · Pyragai

Rudens pradžiai

Rugsėjo vakarą laikrodis ant savo žirgo vėl nusinešė vasaros vėjo gaivą ir šilto lietaus minutes. Atrodo nei blakstienos nespėjai primerkt. Tiksėdamas jis blaškė miegančios virtuvės tylą. Ir vis dar nešė nors ir snaudžiančias mintis. Burnoje jautėsi cukruotos arbatos skonis. Ir nors ir kūnas prašėsi į lovą, bet galva atsisakė ten keliaut. Ji buvo primiršus pasvajot ir paskutiniu metu laikėsi gana primityviai. Pati ant savęs dėl to pyko, bet nieko negalėjo padaryt. Jautėsi tingi ir bejėgė. Galvai reikėjo atostogų, o kartu ir kūnui. Jos atėjo. Dabar reikės vėl išmokt mylėti trumpas minutes ir pristabdyti laiką…

Rankos apsidžiaugė maišydamos tešlą. Akys šypsojos raudonoms slyvoms. Nosis kikeno nuo švelniai saldaus kvapo, kuris ją kuteno. Grįžau prie to ką nežmoniškai mėgstu…

Rugsėjo pirmai ir savo atostogoms dedikuoju “Mielą slyvų pyragą, cukruotais trupiniais pasipuošusį“. Nauja Beatos kepinių knyga puiki. Jau 3 dienas nepaleidžiu jos iš rankų. Šiandien buvo pirmasis bandymas. Ir jis buvo sėkmingas. Tikiuos šiemet progų ką nors iškept bus daug:)

Mielas slyvų pyragas (Beatos “tarptautinio obuolių pyrago“ slyvinis variantas).

Reikės:

 • 2 kiaušinių
 • 150 ml tikros grietinės
 • 150g cukraus
 • 150 g miltų
 • 1 a.š kepimo miltelių
 • 12 slyvų

Trupinukams:

 • 120 g sviesto
 • 150  g cukraus
 • 150 g miltų
 • 1 šaukštelio su kaupu cinamono

Gaminam:

Kiaušinius, cukrų ir grietinę paplakam, suberiam miltus su kepimo milteliais ir išplakam iki vientisos masės (geriausia elektriniu plakikliu, bet galima užbaigt mentele).

Išimam slyvų kauliukus ir supjaustom jas į 4 dalis.

Pasiruošiams trupinukus: šaltą sviestą ištrinam tarp pirštų su miltais iki drėgnų trupinių. Tada įberiam cukrų ir cinamoną ir toliau trinam iki kol pasidarys cukruoti trupiniai.

Į nedidelę (20 cm skersmens) apvalią kepimo formą klojam kepimo popieriaus. Tada supiam tešlą, išdėliojam slyvutes ir padengiam viską cukruotais trupiniais.

Kepam 180 laipsnių C gerai įkaitintoje orkaitėje maždaug valandą. Patikrinam ar iškepė tradiciškai –  mediniu pagaliuku.

Pyragas nuostabiai skanus ir šiltas ir šaltas. Toks saldžiarūgštis vidum-  nuo slyvų ir traškiai saldus dėl trupinukų ant viršaus. Kepsiu ir vėl.

Skanumo.

Jūsų, T.

Reklama

2 mintys apie “Rudens pradžiai

 1. Iškepti iškepiau, bet trupiniai gavosi per kieti, kad įpjauti neina, o apačia skystoka. gal dėl per daug slyvų? Šiaip labai gaivus. Ačiū, kad pasidalinote

  1. na trupinukai turėjo tokie traškiai cukruoti gautis, labai pagyvina jų saldumą slyvos, gal ilgiau pakept reikėjo pamažinus temperatūrą, būtų apačia iškepus.. o gal ir dėl slyvų drėgnoka, priklausomai nuo jų kiekio:) mums tai jis laaabai patiko, labai skanus gavos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s