Bandelės · Pusryčiai · Receptai

Bandutės su vaniline varške ir džiovintomis spanguolėmis

Sekma diena atėjo tingiai ir vėlyvai. Rugsėjis per langą įkišęs galvą šuktelėjo : “Ei, užteks miegot! Kelkitės!“. Paklausėm rugsėjo ir lipom iš lovos.

Ir saulė iškišo nosį pro debesis. O aš ėjau kept bandučių. Jos tokios puikios! Tešla elegantiškai pūtės ir augo, namai svajingai ir šiltai pakvipo vanile ir…jaukiom bandutėm.

bandutes2

Kokioms 20 delno dydžio apvalainų bandučių prireiks:

 • 300 ml pieno
 • 14 g sausų mielių (arba 25 g šviežių)
 • 2 šaukštų cukraus
 • 1 kiaušinio
 • 500 g miltų
 • žiupsnio druskos

Įdarui:

 • 350 g 9 proc. riebumo varškės (naudojau sausą birią)
 • 2 šaukštų cukraus
 • gausios saujos džiovintų spanguolių (nuplikykit jas karštu vandeniu)
 • šaukšto grietinės
 • kiaušinio
 • žiupsnelyčio druskos
 • šaukštelio su kaupų cukraus su natūralia vanile

bandutes5

Na ir ruošiam :

Tešlai užkaitiname pieną beveik iki virimo. Nukaičiam i praaušinam. Mieles sumaišom su šaukšteliu cukraus ir pora šaukštų šilto pieno – kad užburbuliuotų ir pradėtų veikt. Kiaušinį paplakam su cukrumi, miltus išsijojam ir sumaišom su druska.

Dubenyje su miltais padarom duobutę ir į ją supilam šiltą pieną, mieles ir kiaušinio plakinį. Pradedam maišyt ir minkyt tešlą (iš pradžių su šaukštu – taip paprasčiau, o paskui baigiam minkyti rankomis). Minkom iki kol tešla tampa vientisa. Jei kartais matot, kad ji per sausa – įpilkit dar šiek tiek pieno. Kad atliptų nuo pirštų ir neliptų prie dubens – pavilgykit rankas šlakeliu aliejaus. 

Užminkytą tešlą dedam dubenin, užklojam švariu rankšluostuku (geriausia lininiu) ir dedam pūstis ir ilsėtis kokioms 30-40 min. Aš visada šiek tiek įjungiu orkaitę prieš minkydama, kad pašiltų (iki kokiu 50- 60 laipsnių C) ir į ją šiltą dedu dubenį su užminkyta tešla – taip sėkmingiau ji išauga.

Kol tešla ilsisi, pasiruošiam įdarą : varškę sumaišom su kiaušiniu, grietine, druska, cukrum, nuplikytom ir nusausintom spanguolėm, vanile.

bandutes8

bandutes4

Imame tešlą ir pasidaliname ją į vienodo dydžio gabalėlius (telpančius į delno vidurį). Įmame gabalėlį, suplojam į “blynuką“ ir į jo vidurį dedam varškės, suimam visus kraštus lyg bandytume užrišti maišą ir suspaudžiam, užlipdom, kad neliktų tarpelių. Taip su visomis. Pabarstome kepimo skardą miltais, arba suvilgome aliejumi ir dedame bandutes užspaudyta dalimi į apačią. Aš šį kartą pagalvojau panaudoti keksiukų sijonukus ir į juos “įtupdžiau bandutes“ prieš tai į vidų įbėrusi šiek tiek miltų.

Išplakam kiaušinį ir patepam plakiniu bandučių paviršių. Dedam į 200 laipsnių C orkaitę ir kepam apie 25-30 min. Iškepusias šiltas aptepam sviestu (močiutė taip išmokė) – tada jos tampa dar kvapnesnės, gardesnės ir minkštesnės.

Na ir įsipilam dosnią stiklinę pieno ir, aišku, gardžiuojamės. Jos nuostabios!

O paskui keliaujam į parką pirmųjų rudens lapų gaudyt!

Jūsų,

Tome

Receptas adaptuotas pagal: “Beatos vistuvė: Kepinių Knyga“ – “Bandelės su varške

bandutes3

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s