Pasvajojimai · Pyragai · Receptai

Šypsenų cheezkeikas ir laimingų Naujųjų!!

Paskutinė metų diena su saule bėgo. Atsisveikindami 2013 gražiai šypsojos. Pro langus tiek daug šviesos privarvėjo vidun. Ir diena pralėkė su vėju. Kaip ir metai. Kaip viesulas virš laukų rudeniop. Pašėlusiai greit, net mirktelt nespėjom.  O dabar nauji žirgais (o gal paprastais arkliukais) atšuoliuoja, atnešą naujas dienas, naujas mintis, naujas dainas, svajones, pyragus, kitaip atrodančius draugus. 2013 buvo geri man, tikiuos geri buvo ir Jums. Svarbu kaip juos jautėt, mylėjot, puoselėjot, auginot sau kas dieną. Nebūtinai šypsotis ir džiaugtis reikėjo – viskas yra gėris, kas žmogui nutinka. Dabar paglostykim juos, pašukuokim lyg prieš miegą ir paguldykim į savo Patirčių ir Gyvenimo skrynią. Nes tuoj iš dangaus ir žemės išlys naujas laikas, naujas metas. Jį turėsim  neštis kartu. Mylėkim tą laiką, vertinkim jį ir glostykim, stenkimės dėl savęs ir dėl kitų. Kad ir vėl turėtumėm ką kitąmet sušukavus gražiai paguldyt į savo skrynią. Ir padėkot. Padėkokit būtinai sau šiandien. Už kiekvieną savo žingsnį, sapną, šyseną, darbą, svajonę, kito atjautą.

 

Šiam paskutiniam metų vakarui iškepiau “Šypsenų cheezkeiką su mėlynėmis“ – tegul gyvenimas šypsos mums ir Jums!

melyniu cheezkeikas Naujiesiems3

Pyrago pagrindui prireiks:

 • 300 g sausainių (rinkitės savo mėgstamus,pvz “Selga“ – aš naudojau sviesto-vanilės skonio “Iki“ ženklu pažymėtus arbatinius)
 • 150 g išlydyto sviesto

Sūrio masei:

 • 500 g rikotos sūrio
 • 3 x 125 g Philadelphia kreminio natūralaus skonio sūrelio
 • 100 ml cukraus
 • 100 ml kukurūzų krakmolo
 • 3 kiaušinių
 • 100 ml riebios (35-36 % riebumo) grietinėlės
 • 200 g baltojo šokolado
 • 250 g šviežių arba šaldytų mėlynių
 • vanilinio cukraus
 • žiupsnio cinamono
 • žiupsnelio imbierinių sausainukų prieskonių mišinio (nebūtina)

melyniu cheezkeikas Naujiesiems2

 Pasiruošiam sausaininį pyrago pagrindą – maisto smulkintuvu sumalam juos iki trupinių ir sumaišom su lydytu sviestu. Į apvalios (24cm skersmens) formos dugną klojam kepimo popieriaus ir paskirstom sausainių sluoksnį – jį prispaudžiam gerai prie dugno ir kraštų. Kepam iki 175 laipsnių C įkaitintoje orkaitėje apie 10 min.

Išimam pyrago pagrindą ir ataušinam. Kol pagrindas vėsta  – pasiruošiam sūrio įdarą. Su mikseriu išplakam rikotą ir Philadelphia sūrį kartu su cukrumi, cinamonu, meduolių prieskoniais, žiupsniu vanilinio cukraus ir krakmolu. Po vieną įplakam kiaušinius, tada grietinėlę. Galiausiai išlydome šokoladą ir įmaišome į sūrio masę. Ją visą tolygiai paskirstome ant sausainių pagrindo, beriame ant viršaus mėlynių ir dedam į 175 laipsnių orkaitę kepti. Kepti, priklausomai nuo orakitės tipo, reiktų apie 1-1,5val. Stebėkit, jei paviršius ima skrusti – pridenkit foliją. Sūrio įdaras turi sustandėti – tada  pyragas iškepęs. Iškepusį dar 10 min paliekame išjungtoje orkaitėje. Tada išimame, pabarstome viršų vaniliniu cukrumi ir laukiame kol pyragas galutinai atvės. Skanaujame.

melyniu cheezkeikas Naujiesiems4

 

Gražaus Naujųjų sutikimo ir puikių 2014-ųjų!

Tome

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s