Kelionių skoniai · Pusryčiai · Užkandžiai

“Lompės“ su krevetėmis ir špinatais.

Gyvendamas kitoj šaly žmogus, manau, visada panaudoja jau savo turima identitetą, apjungdamas jį su tuo, ką naujo pamato, randa ir patiria. Taip į galvą ateina naujos, šviežios mintys , prasiplečia akiratis, atkeliauja naujos žinios. Ir tai yra puiku. Visa tai liečia daug sričių – kultūrą, žmogaus pažinimą, geografiją, technologijas, maistą ir jo gamybą.

Norvegai turi tokį labai tradicinį savo kepinį (nors teko skaityt, kad jis kildinamas iš Švedijos, bet turbūt laiko tėkmėje labiau įsitvirtino Norvegijoje) – bulvinius paplotėlius/pyragėlius/blynus. Šie paplotėliai turi keletą pavadinimų – lomper, lumper, potetlompe, potetkake arba potetlefse. Tai plokšti tortilijas ar storus lietinius blynus primenantys paplotėliai, kurie yra gaminami iš trintų virtų bulvių, šiek tiek miltų ir druskos. Kepami specialiose formose arba tiesiog sausoje keptuvėje. Norvegai jas valgo labai įvairiai – vienas, kaip desertą su sviestu cukrum ar cinamonu, taip pat su žuvimi ar grilintomis dešrelėmis. Šventės čia neįsivaizduojamos be šių paplotėlių, Kalėdų rytą jos valgomos kaip desertas, o liepos 17 – Norvegijos Konstitucijos dieną, gatvėse pilna valgytojų su dešrelėmis, kečupu ir/ar garstyčiomis įvyniotomis į lompes (toks tas skandinaviškas dešrainis).

Pradėjusi gyventi čia, labai pamėgau dar vieną jų tradicinį maistą – “Reker i majones“. Tai tiesiog krevetės majoneze, kurios iškart parduodamos paruoštos dėžutėse kaip salotos, daug krevečių, daug majonezo, kartais dedama šiek tiek kiaušinio. Labai gardu.

Ta štai kaip aš  apjungiau du dalykus, kuriuos labai pamėgau ir greit sufantazavau puikų užkandį – “lompių ritinukai su krevetėmis ir špinatais“.6

4 užkandžiautojams prireiks:

  • 6 “lompių“ – naudojau lompes paruoštas su speltos miltais
  • 300 g krevečių majoneze ( galima pasiruošti jas patiems)
  • poros nemažų saujų špinatų 
  • gabalėlio poro
  • pusės citrinos
  • pipirų su laimu (naudojau “Santa Maria“ pirpirus su laimu)

12

 

Ant lompės dedam po šaukštą krevečių su majonezu, paskirstom, pašlakstom šviežios citrinos sultimis, užberiam pipirų, dedam pjaustyto poro ir pasmulkintų špinatų. Suvyniojam lompes, paspaudžiam ir dedam į šaldytuvą pastovėt kelias valandas, kad įsiskonėtų. Pastovėjusias lompes supjaustom mažesniais gabalėliais ir pateikiam.

Skanaus!

8

 

Tome.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s