Pyragai · Receptai · Įžanga

Tres leches. Viva La Mexico.

Dar nebuvau Meksikoj, bet tikrai nuvažiuosiu. Ir jaučiu, kad gana greit:) Spalvinga visomis prasmėmis šalis – gamta, žmonėmis, prieskoniais, maistu, skoniais, muzika, istorija, kultūra. Įkvepianti, paprasta ir tuo pačiu atpalaiduojanti. Tie, kas ten jau lankėsi, grįžtų ir vėl.

Na, o kol  dar nevažiuoju, galima ir meksikietiškame vakarėly sudalyvauti. Kad žiema taptų šiltesnė, mielesnė ir spalvingesnė. Puikus vakarėlis su gera kompanija, vaisinėm margaritom, gėlėtom suknelėm, lotyniška muzika, naminėm tortilijom, gvakamole, nachos ir kitais gardėsiais yra geriausia mintis norint dumt toli toli nuo šaltos kasdienybės.

 

Desertui puikiai tiks tikras meksikietiškas “Tres Leches“ pyragas. Sužibės jis kaip vakaro žvaigždė, kažkas net į lovą naktipiečiams gabalą nešis, o ryte kiti ieškos, ar dar liko koks kampelis saldiems pusryčiams. Jis saldus, drėgnas, turtingas ir labai gardus. Į lietuvių kalbą išvertus tai  – “3 pienų pyragas“.

1

Recepto šaltinis štai čia: treats-sf.com.  Iš nurodyto kiekio produktų gausis tikrai labai nemažas pyragas (sakyčiau koks 16 saldžių porcijų).

Biskvitui prireiks:

 • 2 puodelių miltų 
  2 a/š kepimo miltelių
  1 a/š druskos
  1/2 a/š malto cinamono
  113 g sviesto
  1 puodelio pieno
  4 didelių kambario temperatūros kiaušinių
  2 puodelių cukraus
  2 a/š vanilės ekstrakto

3 pienų mišiniui, kuris bus naudojamas pyrago sulaistymui:

 • 1 skardinės saldinto sutirštinto pieno
  1 skardinės nesaldinto kondensuoto pieno
  1 puodelio riebios grietinėlės
  1 a/š vanilės ekstrakto

Puošimui:

 • puodelio riebios grietinėlės (galite naudoti ir daugiau)
 • 2 šauštų cukraus pudros
 • 1 a/š vanilės ekstrakto
 • marachiso vyšnių (arba mėgstamų šviežių uogų)

Pirmiausia pasiruošiam pieno mišinį : saldintą sutirštintą pieną kaitinam ant nedidelės ugnies kokį 15 min nuolat maišant, kad nepridegtų, iki kol pienas tampa lengvai karamelinės spalvos ir tirštesnės konsistencijos. Tada supilam nesaldintą kondensuotą pieną, grietinėlę ir vanilę ir toliau nuolat maišom, kaitindami ant silpnos ugnies iki kol masė tampa tolygi. Nukeliam nuo viryklės ir paliekam ataušti iki kambario temperatūros.

Tuo tarpu ruošiam biskvitą. Orkaitę įkaitinam iki 160 laipsnių C. Mikrobangėje ar ant viryklės išlydome sviestą, kartu sumaišytą su pienu. Kitame dubenyje išplakame kiaušinius po truputi supilant į juos cukrų. Plakam apie 5-7 minutes, kol masė pasidaro puri, tiršta ir šviesi. Į juos lengvai įplakam pieno ir sviesto mišinį bei vanilės ekstraktą. Atskirame dubenyje susimaišom miltus, druską, cinamoną, kepimo miltelius ir mišinį po truputį įmaišome į skystą masę. Tešlą pilame į riebalais išteptą formą ir kepame apie 40-45 minutes,vis patikrindami mediniu pagaliuku ar pyragas iškepė. Iškepusį paliekame 10 min atvėsti kambario temperatūroje.

Tada pyrago paviršiuje mediniu pagaliuku ar nedideliu peiliuku  tankiai subadome skylutes taip padarydami oro tarpus. Ir galiausiai po truputi ant viršaus, tolygiai paskirstant, supilame 3 pienų “sirupą“. Pyragas kaip kempinė greit į save sugeria visus skysčius. Sulaistytą pyragą paliekam pastovėti 15 -20 min kambario temperatūroje, o vėliau pridengiame ir dedame į šaldytuvą (nors originaliame recepte rašoma, kad pyragą dedame nepridengtą, bet geriau tegul jis neprisigeria šaldytuvo kvapų :). Šaldytuve pyragas turi pastovėt nuo 3 val iki paros – kuo ilgiau tuo geriau. Taip jis kuo geriau subręs.

Pastovėjusį pyragą puošiame plakta grietinėle ir marachiso vyšniomis – grietinėlę išplakam iki standumo kartu su cukraus pudra ir vanile ir konditeriniu švirkštu paskirtom ant pyrago, dedam vyšnių.

Skanaus! Nes jis tikrai toks bus.

6

3

4

 

Tome.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s