Pasvajojimai · Pyragai · Receptai

Graikiško jogurto ir mėlynių pyragas

Šiąnakt prieš pat vidurnaktį pabėgo liepa iš metų, iš vasaros, iš žemės. Bet nepaliko mūsų vienų. Atvedė už rankos rugpjūtį, nuramino, pasodino geltonam lauke rugių. Pamojavo pakėlus ranką į žvaigždes ir nulėkė laukais, miškais, pasidabinus ryškių uogų vėriniais. Geltonos kasos plaikstės lengvam naktiniam vėjy, rasa išplovė jas lengvai. Liepa, nebijokit, nebus dingus amžinai. Sugrįš kitąmet su dar gražesnio raudonumo ir mėlynumo karolių vėriniais.

Kuo liepa ypatinga, kuo ji nepakartojamai laiminga? Taip! Saldžiais liepų žiedais kvepiančiom gatvėm ir alėjom, šilta jūra, bikiniais, akiniais nuo saulės, drėgnu smėlėtu rankšluosčiu, valtimi ežero vidury, įdegusiom kojom ir nosim, tirpstančiais saldžiais ledais, šalta mėtų arbata, vyšniniu ir agrastiniu sodu, mišku nubarstytu mėlynėmis. Taip, mėlynėmis. Puikiomis uogomis, kurias taip sunku uodams bimbiant rinkti, bet taip gardu pilnais žandais valgyti, uogienę kabliuoti, pyragus kepti.

Kol rugpjūtis dar čia ir vasara dar čia, kol mėlynės iš miško dar ne visai išbėgo siūlau puikų, lengvą, kvepiantį ir gardų desertą – Graikiško jogurto ir mėlynių pyragą. Jis tobulas. Mano geriausias šios vasaros desertas. Lengvai pagaminamas ir džiuginantis. Būtinai pagaminkit kokiai progai, o gal ir ne progai – žmogui, kurį mylit. Taip dariau ir aš:)

Porcijų skaičius : 8

Recepto šaltinis: atastylovestory.com

2

Pyrago pagrindui

160 g sviestinių/avižinių/digestive tipo sausainių (jūsų mėgstamų, traškių)
50-70 g lydyto sviesto arba kokosų aliejaus (rekomenduoju kokosų aliejų)
poros šaukštų su kaupu kokoso drožlių (nuostabaus, kvapnaus traškumo jos suteikia)

Jogurto masei
500 g graikiško jogurto
250 ml riebios grietinėlės
80 g skysto medaus (arba kito jūsų mėgstamo “pasaldintojo“)
šaukštelio vanilės esencijos
3 lapelių želatinos

žiupsnio kardamono

Pyrago viršui
4 šaukštų mėlynių džemo
120 g mėlynių ar šilauogių papuošimui

Gamyba

Pirmiausia paruošiam pyrago pagrindą. Susmulkinam (geriausia smulkintuvo ar virtuvės kombaino pagalba) sausainius iki smulkių trupinukų, sumaišom su kokosų drožlėmis ir skystu kokosų aliejumi (jei aliejus/sviestas kietas – prieš tai pašildom mikrobangų krosnelėje ar ant lengvos vyryklės ugnies). Imame apvalią (maždaug 22cm skersmens) formą, išklojam dugną maistine plėvele ir suberiam trupinius. Juos gerai prispaudžiam prie formos dugno ir dedam į šaldiklį.

Tada pamerkiame želatinos lapelius į šaltą vandenį (pagal instrukcijas ant pakelio), kad išbrinktų. Dubenyje išplakam graikišką jogurtą, skystą medų, vanilę, kardamoną. Želatinos lapelius ištraukiam iš vandens ir pašildom mikrobangų krosnelėje (kuo mažesnio galingumo nustatymu), kad ištirptų, bet neužvirtų. Leidžiam jai atvėsti. Į želatiną įmaišom šiek tiek jogurto mišinio (kad nesušoktų į gumulėlius) ir tada sumaišom su likusiu jogurtu.

Išplakam grietinėlę iki kreminės konsistencijos ir įmaišom į jogurtą. Iš šaldiklio traukiam pyrago pagrindą ir ant jo lengvai paskirstom jogurto-grietinėlės masę. Dedam į šaldytuvą min 4 valandoms, kad sustingtų. Prieš teikiant pyragą ji lengvai aptepam mėlynių džemu ir puošiam šviežiomis mėlynėmis ar šilauogėmis. Gardžiuojamės!

 

1

Jūsų,

Tome.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s