Pasvajojimai · Receptai · Sausainiai · Įžanga

Sausainiai su pistacijomis, balto šokolado lašeliais ir jūros druska. Ir apmąstymai…

Žmogaus gyvenimas ne visada būna sausainiais klotas. Ne visada saldus, nerūpestingas, laimingas ir svajingas. Būna visko. Pakylam, leidžiamės, griūnam kartais, keliamės, kartais liekam gulėt. Būna be galo sunku, būna širdį skauda, būna ilgu, būna verki, būna nori laiką atgal gražint, pakeist viską. Bet pakeist to, kas buvo, kas prabėgo kaip akimirka jau neįmanoma. Keistis tik pats gali. Keistis reikia, keistis būna sunku, bet rezultatas galų gale gali būt malonus. Keistis reikia dėl savęs ir dėl tau brangių žmonių. Bet labiausiai dėl savęs, kad viduj save atrastum, kad ramybė ateitų, kad nustotum blaškytis, kad aplinkui esančius labiau brangintum ir mylėtum.

Mes esam keistos būtybės, keisti organizmai, sudėtingi dariniai. Minčių raizgalynė, santykių tinklas, fizinis, bet dar labiau emocinis skausmas mus valdo, kankina, neleidžia nurimt. Dažniausiai gailim ir prisimenam tai, ką turėjom, tik praradę, mažai koncentruojamės į dabartį, svajojam, kad ateitis bus šviesesnė. Sunkiai sugyvenam su esama akimirka, rodos būnam praeity įkalinti, o ateitį įsivaizduojam kaip išlaisvinimą. O kur “dabar“, kur ši minutė? Kur žmonės dabar, kur meilė dabar, kur tai? Negi tai kažkoks transas iš kurio nemokam atsibust, arba atsibundam per vėlai? Prašau atsibuskim dabar! Ir nekankinkim savęs, nekankinkim ir artimo sau, mylėkim geriau ir rūpinkimės. Dabar mylėkim, ne vakar ir ne rytoj. Tai be galo be krašto svarbu. Svarbu kiekvienam gyvam organizmui, svarbu man, svarbu Tau, svarbu mums, svarbu visiems. Ir nemeluokim sau. Mes esam meilės pilni, tik užmirštam ją kartais ir užmirštam ja dalintis. Lyg koks stiklainis kietai užveržtas būnam. Prašau, atsukim tą stiklainį – jame slepiasi meilė.

Gana liūdnumo – geriau sausainių -jie taip pat gali slėptis tame stiklainyje kartu su meile, sausainiuose irgi gali būti meilės priberta. Tik, kai kepsit juos, būtinai pasidalinkint su mylimais. Tegul jie gauna jūsų meilės dozę. Tai taip svarbu, tai irgi ženklas, išraiška, gyvenimo būtinybė.

Klausau dabar :

Ir dalinuosi sausainių su pistacijomis ir balto šokolado lašeliais receptu:

Prireiks (18 – 20 sausainukų)

  • 115 g sviesto
  • 1/2 puodelio (puodelis 250ml) rudojo cukraus
  • 2 nedidelių kiaušinių
  • 1 a.š vanilės cukraus
  • 3/4 a.š kepimo miltelių
  • žiupsnelio druskos
  • 1 1/2 puodelio miltų
  • 3/4 puodelio baltojo šokolado lašelių (tiks ir smulkintas baltasis šokoladas)
  • 1/2 puodelio gliaudytų pistacijų ( geriausiai nesūdytų)
  • maldoninės ar geros kokybės jūros druskos “dribsnių“ sausainių pabarstymui

Ruošiam:

Visų pirma turim pagaminti “rudą sviestą“ – tirpiname sviestą keptuvėje ar nedideliame puode kol ištirps ir “užputos“, nuolat maišome ir kaitiname toliau iki kol sviestas įgaus auksinę spalvą ir pakvips riešutais. Nukeliame nuo ugnies ir dar gerai pamaišome, tada supilame į indą, pridengiame plėvele ir leidžiame atvėsti iki kambario temperatūros.

Atvėsusį sviestą gerai išplakam su cukrumi. Po vieną plakant sudedam kiaušinius, beriam vanilinį cukrų. Kitame dubenyje išsijojam miltus su kepimo milteliais, įberiam druskos. Po truputi beriam miltus į skystą sviesto ir kiaušinių masę  ir užmaišom tešlą, įberiam ir įmaišom pistacijas ir baltąjį šokoladą. Gaunasi tiršta masė, kurią bus galima kabinti šaukštu ir juo formuoti sausainius.

Tešlą dedam valandai į šaldytuvą “poilsiui“.

Orkaitę įkaitinam iki 180 laipsnių C. Kepimo skardą išklojam kepimo popierum ir ant jos formuojam sausainius šaukšto ar specialaus sausainių šaukšto pagalba – tiesiog kabinam ir dedam ant skardos. Sausainių viršų pabarstom druskos dribsniais.

Kepam apie 12 minučių – iki  kol gražiai paruduos. Traukiam iš orkaitės,  atvėsinam, pilam po stiklinę pieno sau ir mylimiems ir gardžiuojamės. Dalinamės meile ir sausainiais ❤

img_0232img_0234

Tome.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s