Pasvajojimai · Pyragai · Receptai · Įžanga

Turtingas Braunis su maskarpone ir meditacija.

Aš kasdien vis stebiuos pasauliu. Koks jis neapsakomai turtingas! Tai lyg savotiška meditacija. Parke ryte bėgdama analizuoju medžius, lapų formas, atspindžius balose, kiekvieną kvapą – sąmanos, šlapios, patrūnijusios žolės ir konkorėžių, girdžiu sniego gurgždėjimą, regiu jo kintančią spalvą – nuo baltos iki murzinai pilkos. Šiandien neapsakomai svajingai lingavo ir ošė pušis, vėjas glostė ir judino jos liemenį. Lyg subrendus moteris, savo užtikrintais judesiais viliojo vėją, kad jis labiau įsisuptų ir vis stipriau glamonėtų.

Jaučiu savo judesius – kaip raumenys įsitempia ir atsipalaiduoja bėgant, jaučiu savo kelių sąnarius dirbant, krūtinę išsipučiant, oro įkvėpus, ir  tuštumą, paleidžiant orą lauk. Akis nuo vėjo ašarojančias jaučiu. Jaučiu jaukius rūbus, kurie  mane glebia, patogų spyruokliavimą kojose tarp batų.

Stebiu žmones visur, visokius. Jų veido bruožus, plaukų spalvą, skrybėlės, megztos kepurės formą, šaliko margumą, paltus, batus. Analizuoju jų judesius, mimiką, eiseną. Galiu daryt sau išvadas, kokie jie. Galbūt klystu, bet vieni man rodos liūdni, kiti drąsūs, pasitikintys, treti – neramūs, baikštūs, nervingi. Bent tokie man pasirodo tą akimirką, kai prasilenkiam. Nugirstu balsus. Vieni ploni, skardūs, kartais šaižūs, nemaloniai ausį rėžiantys. Kiti duslūs ir ramūs, šiek tiek migdantys. Dar kiti – tvirti, sodrūs, truputi gergždžiantys. Sakinių dėstymas, mintys skirtingos. Kiekvienas su savo istorija ir aplinkybėmis.

Kepdama stebiu, kaip skirtingi produktai susilieja į vieną konsistenciją. Druska, miltai, cukrus, pienas, kiaušiniai, sviestas, prieskoniai. Visi lyg iš skirtingų pasaulių, gyvių, augalų atsiradę susilieja į visumą. Maišydama matau, kaip viskas tampa vientisa, mentelės išbrėžtos vagos lieka tešlos paviršiuje, burbuliukai kyla. Kaskart vis kitus ingredientus sumaišius gaunas skirtingas rezultatas.

Stebiu kaip kepamas pyragas ima kilti orkaitėj, kaip po truputi namuose pasklinda jo kvapas, vis stiprėjantis, užliejantis visas kerteles. Kvapo prisigeria mano plaukai, oda, rūbai. Nešiojuos jį su savim ir taip maloniai gera. Namie tampa šilta ir jauku. Tada ragauju. Kaskart vis skirtinga konsistencija – kreminė, drėgna, minkšta, lengva ar traški. Kaskart vis kitaip nustebina, pradžiugina. Skonis – šokoladinis, vanilės, cinamono, obuolių ar kriaušių, šalia žingsniuoja dar šimtai kitų poskonių. Magiška meditacija.

Kiekvienas mūsų judesys, stebėjimas, veiksmas gali būt meditacija. Tik reikia labai gerai įsiklausyt, pajust, mėgautis akimirka, stebėt.

Šiandien dalinuos tikrai sodraus ir turtingo skonio Šokoladainio (angl. brownie) su maskarpone  receptu.

Ir klausau The Rolling Stones.

img_0450

Šokoladainiui/ brauniui prireiks:

 • 120 g juodojo šokolado
 • 50 g kakavos miltelių
 • 3 kiaušinių
 • 200 g sviesto
 • 250 g maskarponės
 • 120 g miltų
 • 2 a.š vanilės cukraus
 • 100 g rudojo cukraus
 • žiupsnelio druskos

Šokolado ganašui:

 • 160g juodojo šokolado
 • 120 ml riebios grietinėlės

Papuošimui:

 • žiupsnelio rupios jūros druskos arba maldoninės druskos dribsnių pabarstymui
 • saujelės šviežių aviečių

img_0449

Gaminam.

Puode ar keptuvėje ant nedidelės ugnies ištirpinam sviestą kartu su smulkintu šokoladu, nukeliam nuo ugnies ir įmaišom kakavos miltelius, kol gausis lygi, vientisa masė.

Atskirame inde išplakam maskarponę su kiaušiniais ir cukrumi, įberiam vanilinio cukraus, supilam šokoladinę masę ir išmaišom. Galiausiai suberiam ir įmaišom išsijotus miltus ir druską.

Tešlą pilam į stačiakampę pyrago formą, pateptą sviestu ir pabarstytą miltais ir dedam į įkaitintą 175 laipsnių C orkaitę kepti. Kepam apie 25 minutes. Šokoladainis turi gautis drėgnas ir sunkus, tad geriau jo neperkepti. Pabaigoje neišsigąskit – kadangi tešloje daug sviesto ir maskarponės – ims skirtis riebalai, kurie pradės kunkuliuoti pyrago paviršiuje – nieko baisaus – vėliau jie vėstant susigeria į šokoladainį.

Traukiam iš orkatės ir atvėsinam. Tuo tarpu galim pasiruošti šokoladinį ganašą – susmulkinam šokoladą, puode užkaitinam grietinėlę iki virimo ir pilam ją ant šokolado, viską išmaišom iki vientisos masės. Ganašu apliejam atvėsusį šokoladainį. Pabarstom jūros druska ir puošiam šviežiomis avietėmis.

Šis šokoladainis – tikrai rimtas, turtingas ir sodrus desertas. Mažyčio gabalėlio pilnai užtenka su puodeliu kvapnios kavos.

Skanumo!

Tome.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s