Pasvajojimai · Įžanga

Elnias ir varnas.

img_0479

Vėlyvą rudens einančio į žiemą rytą miške smelkės ramybė. Ore kabėjo tyla, vietomis išgąsdinta sučiužančių lapų – gal voverė medin pabėgo, o gal paukštis lapuos tūpė. Paslaptis. Tokia keista, svajinga paslaptis, net širdis spurdėt kaip paukštis nori. Migla raizgės tarp medžių kamienų. Lengva, balta, šilkinės švelnios skaros pavidalu apvyniojo medžius ir miško esybę. Apgaubė, apglėbė, apklostė, rodės net šilčiau pasidarė. Juodi medžių kamienai stovėjo tvirti ir laimingi. Laukė amžinybės, kuri neateis niekada. Medžiai saugojo mišką, seni, tvirti sargybiniai. Jais miškas visada pasitikėjo, nes medžiai neišduoda.

Šiame keistam paslaptingo miško glėby stovėjo Elnias. Baltas kaip sniegas, grakštus kaip svaigiausia moteris, marmuro ragais, liūdnų švelnių akių. Elnias laukė, kvėpavo į miglą, jo šonai švelniai kilnojos. Vis laukė ir laukė, o lapai švelniai šiugždėjo jo kojoms sujudant. Elnio mintys buvo liūdnos, bet pilnos, o akys švelniai švytėjo. Elnias žinojo paslaptį.

Staiga aukštai danguj pasigirdo Varno klyksmas. Garsus, skardus, šiek tiek gąsdinantis. Juodi, blizgantys sparnai suplasnojo. Jis rėžė dangų, suko ratus, nerasdamas vietos nutūpti. Vis klykė ir klykė, bet kliksmas tilo, tada nurimo visai. Varnas buvo išmintingas. Jis pamatė mišką ir nėrė gilyn, tikėdamas rasti paslaptį. Leidos lėtai ir tvirtai. Miglotų medžių tankmėj išvydo Elnią. Jo marmuro ragai pakerėjo Varną. Tada susitiko Elnio ir Varno akys ir paslapties šydas išsisklaidė. Varnas skrido vis artyn ir artyn. Elnio akys švito. Varnas pabučiavo Elnią, o Elnias bučiavo Varną. Taip gimė meilė. Meilė, kuri ir buvo paslaptis. Meilė, kuri keis formas, atskaitos taškus, pavidalus, bet niekada nedings. Meilė, kuri turėjo gimti ir, kuri visada gyvens. Elnio ir Varno meilė.

Tome.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s