Bandelės · Keksai · Pasvajojimai · Pyragai · Receptai · Įžanga

Raudonojo velveto keksiukai su kreminiu sūriu ir cukruotais trupiniais.

Kas gi čia būna tam žmogui, kad kartais aptingsti, nenori nieko daryt, nenori kurt ir gamint, o tiesiog egzistuot, nepersistengt darbais, snūstelt, vietoj troškinio išsivirt avižinės košės. Pažiūrėt tuščiomis akimis į teliko ekraną, išmokt nematyt dulkių ir trupinių ant stalo, eit miegot anksčiau, neperskaičius nei puslapio iš šalia lovos nugulusių knygų. Aš dar tik mokaus. Mokaus daryti “nieko“. Ir,žinokit, labai geras jausmas daryti “nieko“ kartais. Labai sveikintinas dalykas, veiksmas, ar kaip ji pavadint. Tai puikus būdas atsikratyt elektros “perkrovų“, ypač mums, moterims, norinčioms dažnai nudirbt visus pasaulio darbus, apeit visus namų kampus, sudėliot planus, laikytis taisyklių, kurias pačios sau sukuriam, o kartu apsunkinam tuo ir šalia esančius, nes pavargstam, tampam irzlios, nelaimingos, nebegražios sau ir kitiems. Tų darbų, užduočių visada buvo ir bus, ir planų, ir sąlygų ir taisyklių – niekur nepabėgsim, nes pačios visa tai kuriam. Tik žinot ką? Gal geriau pailsėkim kartais, patingėkim, savimi pasirūpinkim, daugiau pamiegokim, kremo gero nusipirkim, masažą pasidarykim, leiskim vyrui mus paglostyt, priglaust ir apkabint. Mylėkim save be galo. Kai būsim ramios, be streso, nepavargusios ir šalia savęs esančius labiau mylėsim. O meilė kaip bumerangas – sugrįžta nusviestas su dar didesne jėga. Aš viso šito jau mokaus ir praktikuoju po truputėli – žinokit – geras jausmas. Linkiu to ir jums!❤

Tuo pačiu dalinuos puikiais raudonojo velveto keksiukais – amerikietiška klasika, pagardintais  kreminiu varškės sūriu ir cukruotais trupiniais.

KEKSIUKAMS PRIREIKS

Cukruotiems trupiniams
1/2 puodelio rudo Demerara cukraus
1/4 puodelio miltų
2 šaukštų (28 g) šalto sviesto

Kreminio sūrio masei
120 g kreminio Philadelphia tipo sūrio
1/4 puodelio balto cukraus
1 a.š. vanilės cukraus

Keksiukams
1 1/4 puodelio miltų
1/2 puodelio rudojo cukraus
2 a.š. kepimo miltelių
žiupsnio druskos
1 didelio kiaušinio
1/2 puodelio bekvapio aliejaus
1/3 puodelio kefyro
1 šaukšto kakavos miltelių
raudonų maistinių dažų

dsc_4872

RUOŠIAM

Pirmiausia pasigaminame cukruotus trupinius – visus ingredientus sutrinam pirštais iki trupinukų ir atsidedam į šalį.

Tada pasiruošiam kreminio sūrio masę – suplakame kreminį sūrį su vaniliniu cukrumi ir cukrumi, galime įlašinti šiek tiek citrinos sulčių skonio balansui ir maloniai rūgštelei.

Orkaitę įkaitinam iki 190 laipsnių C. Pairuošiam 12 keksiukų formelių, popierėlius patepam lengvai sviestu ar kokosų aliejumi.

Cukrų gerai išplakam su kiaušiniu. Tada įplakam aliejų ir kefyrą. Miltus sumaišom su kepimo milteliais, druska, kakavos milteliais, prieš tai išsijoję. Lengvai sumaišom su skystais ingredientas – stengiamės per ilgai nemaišyti, kad tešla netaptų kieta.

Dedam po šaukštą tešlos į paruoštas kepimo fomeles, ant viršaus krečiam kreminio sūrio ir viršų apibarstom trupiniais. Kepame apie 17-19 min, kol keksiukai pakils. Pati keksiukų konsistencija gaunasi maloniai drėgna, kaip braunio.

img_0521dsc_4887

Ataušinam ir gardžiuojamės.

Linkėjimai,

Tome.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s