Pusryčiai · Pyragai · Receptai · Įžanga

Trupininis obuolių pyragas

Trepsėjau trepsėjau visą rytą, dūsavau, galvojau, kad laikas parašyt. Mąsčiau, ką čia įdomaus sugalvojus, kažką naujo papasakojus, mintį užraičius, subtilybių, proto viražų atskleidus, papasakojus kažką informatyvaus. Bet taip nuoširdžiai nebuvo jėgų kapstytis savo minčių makalynėj. Visiškai nesinorėjo fainuolės ir gudruolės vaizduot. Jau seniai pavargau tokia būt. Metai bėga – daro savo. Taip noris man dabar paprastai, ramiai gyvent. Būt švariu, ramiu žmogum. Tad apie obuolių pyragą, kuri kepiau prieš geras tris, o gal net keturias savaites, papasakosiu lengvai ir aiškiai. Giliai tikiu, kad obuolių pyragai yra patys nuostabiausi ir jaukiausi desertai pasaulyje. Jie bet kokiu metu tinka – rudenį, žiemą, vasarą. Jų nebūna neskanių. Nebent sudegtų iki juodumo. Ir jie man vienas mylimiausių desertų – kvepiantys, šilti, laimę teikiantys. Tokie kaip ir paprasti, nepretenzingi žmonės – kokius labiausiai ir myliu.

Šį receptą nusižiūrėjau nuo garsios australų blogerės, maisto žurnalistės ir stilistės Donnos Hay.

DSC_4919

Pyragui prireiks:

 • 300 g kvietinių miltų
 • 300 g avižinių miltų (galit naudot tik kvietinius)
 • 250 g cukraus
 • žiupsnelio druskos
 • 375 g tirpinto ir atvėsinto sviesto

Ouolių įdarui:

 • 50 g sviesto
 • 6-7 vidutinio dydžio tvirtų obuolių (Granny Smith)
 • 135 g rudo cukraus
 • 80 g razinų
 • 1 a/š cinamono
 • 1/4 a.š. malto muskato

DSC_4954

Trupininei tešlai sumaišome tirpintą sviestą su cukrum druska miltais. Užminkome tešlą, suvyniojame ją į maistinę plėvelę ir dedame  į šaldytuvą kokioms 20-25 minutėms, kad atvėstų.

Nulupam ir supjaustom obuolius kubeliais. Dedam į puodą kartu su sviestu, cukrumi, cinamonu ir muskatu ir troškinam apie 5 minutes. Tada suberiam nuplautas razinas ir dar patroškinam apie 2-3 minutes, kol susidaręs skystis truputi nugaruos ir obuoliai suminkštės.

Orkaitę įkaitinam iki 180°C. Į kepimo formą (naudojau stiklinę stačiakampę) dedam ir paspaudžiant paskirstom pusę tešlos, kad susidarytų lygus gražus sluoksnis. Dedam į orkaitę ir kepam 20-25 minutes. Ištraukiam iš orkaitės, paskirstom obuolius (jei skysčio nuo obuolių susidarė labai daug – viso jo nesupilkit, nusunkit – paskui tinka pašildyti ir užpilti ant pastovėjusio pyrago). Ant obuolių sutrupinam likusią tešlos dalį ir dedam toliau kept – 35-40 min –  iki kol gražiai parus. Traukiam iš orkaitės, truputi atvėsinam ir galim skanaut šiltą su vaniliniais ledas. Pyragas puikus ir šaltas, ir po kelių dienų, jei tik liks 🙂

DSC_4923

DSC_4955

Skanaus,

Tome.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s