Pusryčiai · Receptai · Sviestai, pagardai · Vegetariški patiekalai · Įžanga

Pistacijų riešutų sviestas

Kovas persirito į antrą pusę. Saulės šviesa vis dažniau skverbias pro langus. Šaliką plonesnį galima rištis ant kaklo ir su kailiniais atsisveikint. Akys pačios ieško ryškesnių, gaivių spalvų. Žiema šįmet Osle buvo puiki. Pusnys sniego, truputis šaltuko džiugino dažnai. Bet jau gana. Laikas dabar pavasariui tas pusnis nutirpdyt ir su saule, besikalančiais žalumynais, artėjančiom Velykom sušokt grakštų šokį. Pavasarį ir valgyt noris spalvingiau. Vakar kaip tik gaminau nuostabiai gardų pistacijų riešutų sviestą, kurio spalva pasakiškai samaninė, o skonis tvirtas, ryškus, šiais riešutais pražystantis. Tokį riešutų sviestą pagaminti nesunku, o pritaikyt, patikėkit, galima laaabai daug kur. Galima valgyt vieną ant šaukšto, su vaisiais, skrebučiais, morkom ar kitom daržovėm, gamint salotoms padažą, dėti į vaisių glotnučius, košes, valgyt su blynais ar vafliais. O Dievuliau, koks jis nuostabus! ❤❤❤

DSC_5633

DSC_5656

Nedideliam stiklainiukui prireiks:

  • 2 puodelių neskrudintų ir nesūdytų išlukštentų pistacijų
  • šaukšto skysto medaus (galit dėti mažiau arba išvis nedėt – priklauso nuo saldžiamėgiškumo)
  • poros a.š. šaukštelių skysto kokosų aliejaus
  • gero žiupsnio jūros druskos
  • žiupsnio cinamono

Gaminam:

Visų pirmą pistacijas reikia paskrudinti apie 6 min. iki 175 °C įkaitintoje orkaitėje. Po 4 min skrudinimo reiktų pamaišyti. Skrudinti iki kol pasklis nuostabus, lengvai pakepto riešuto kvapas. Išėmus iš orkaitės leisti atvėsti.

Pistacijas suberti į galingą malūnėlį ar virtuvės kombainą ir malti apie 10 min. su trumpomis pertraukomis, vis atidengiant ir pamaišant, nes, kai pradeda išsiskirt aliejai, riešutų masė pradeda lipt prie kombaino kraštų. Suberti druską, cinamoną, supilti medų ir malti toliau – apie 7-10 min iki kol masė pasidarys aliejuota, klampi ir vientisa. Štai ir riešutų sviestas. Pabaigoje supilti skystą kokosų aliejų, kad masė pasidarytų truputi minkštesnė ir dar gerą minutę pamalti. Štai ir viskas!

Tome.

 

DSC_5637

DSC_5599

DSC_5623

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s